Joanna Matyjek i Michał Tkaczyk - sezon 2, odc. 10
(fot. Mikołaj Gogela)

Gotowanie ma być przede wszystkim przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Tak twierdzi Anna Matyjek prowadząca bloga Odczaruj Gary, która będzie gościć w ostatnim odcinku tego sezonu. Jak oceni ją wymagający szef kuchni Michał Tkaczyk?

Asia Matyjek poza niezwykle pozytywnym odczarowywaniem garów zajmuje się stylizacją jedzenia i fotografią, nie tylko kulinarną. Asi zdaniem, najgorsze w gotowaniu jest przekonanie, że coś „musimy” - Niczego nie musimy, choć byśmy byli w największym pędzie, niech chwila spędzona w kuchni będzie przyjemnością, a nie obowiązkiem - pisze na swoim blogu. Czy dzisiejsze odczarowywanie garów będzie dla Asi przyjemnością? 


Michał Tkaczyk zaczynał od pracy w restauracji Miramonti L’altro we Włoszech, potem była nauka, praca, nauka, praca i tak po kilku latach został szefem kuchni pięciogwiazdkowego hotelu w Warszawie. Obecnie prowadzi kuchnię jednej z topowych restauracji warszawskich – Dom Wódki. Jest jednym z kilku szefów aktywnie uczestniczących w projekcie Efektywny Nauczyciel Sztuki Kulinarnej. Czy dziś Asia zda u niego egzamin?

reklama